سامانه ارزیابی ریسک ابتلا به کرونا در سازمانها

شرکت گلدن کو موفق به تولید پلتفرمی شد که با آن، ریسک ابتلا به کرونا در سازمان های مختلف را از ۲۵ منظر مورد بررسی قرار داده و ارزیابی می کنند.

سامانه ارزیابی ریسک کرونا

سامانه ارزیابی ریسک کرونا

محققان کشورمان بعد از 10 سال تلاش پژوهشی، اخیرا در غالب یک تیم استارت آپی در شرکت دانش بنیان گلدن کو، موفق به طراحی و تولید پلتفرمی شدند که به واسطه آن ریسک ابتلا به کرونا در سازمان های مختلف را از 25 منظر مختلف مورد بررسی قرار داده و تجمیع کرده و با حد مجاز برای هر فرد مقایسه می نماید.

جهت دسترسی به این سامانه میتوانید از اینجا وارد سامانه شوید

دکتر محمد سعید ترابی مسئول فنی مدل سازی و تحلیل ریسک در این تیم استارت آپی طراح سامانه اندازه گیری ریسک در مجامع عمومی گفت: این سامانه یک سامانه تخصصی در حوزه ایمنی، بهداشت و محیط زیست است که علاوه بر ارزیابی های بین المللی، از سال 2008 در شرکتهای مختلف ایرانی در ابعاد سازمانی مختلف تست شده است.

وی با بیان اینکه این مدل انحصاری است و توانسته با کسب مقام های اول و سوم در دو رقابت در میان سایر استارت آپ های حوزه انرژی دست یابد، بیان کرد: این سامانه را اکنون در زمینه ارزیابی میزان ریسک کرونا تغییر دادیم تا بتوانیم با اندازه ریسک یک سازمان، شرکت و… از ابتلای افراد در آن محیط جلوگیری کنیم.

در ادامه با بیان اینکه گفت: ماژول کووید 19 با همراهی انستیتو تغذیه مورد پیگیری قرار گرفته و به نتیجه رسید.

 در حال حاضر دانشگاه الزهرا س از این سامانه جهت اندازه گیری ریسک کرونا در سطح اعضای دانشگاه به صورت پایلوت استفاده می کند تا ابتلای کارکنان، دانشجو و اعضای هیئت علمی به کرونا را مدیریت نماید همچنین این سامانه در بخشی از پرسنل شرکت آبفای تهران نیز درحال استفاده در پرسنل ستادی و میدانی می باشد.

به گفته ترابی، همچنین با ستاد مقابله با کرونا صحبت هایی داشتیم که بتوانیم در همه سازمانها از این سامانه استفاده کنیم تا قبل از ورود به فصل پاییز بتوانیم سازمان ها را از مخاطرات مجموعه های خود مطلع نموده و پیشگیری لازم در خصوص این بیماری در سطح سازمان ها را به عمل آورند.

نمونه‌ای از نتایج سامانه برای ارزیابی ریسک یک سازمان

نمودار ارزیابی ریسک کرونا

نمودار ارزیابی ریسک کرونا

وی خاطر نشان کرد: اکنون این سامانه را به صورت رایگان در اختیار هیئتهای عزاداری قرار داده ایم تا احتمال ابتلا به بیماری افراد با ظاهر سالم را پیش از ورود به هیات مشخص کند و آن فرد در صورت داشتن شرایط به عزاداری در محیطهای عزاداری بپردازد.

مشاهده کلیپ

وی با تاکید بر اینکه این سامانه ریسک میزان ابتلا به بیماری را مشخص میکند، بیان کرد: در واقع متوسط احتمال بیماری توسط سامانه اعلام می شود؛ این سامانه ارزیابی های مختلفی با تحلیل های مختلف را به مدیران و کارکنان سازمان اعلام می کند.

نمونه‌ای از نتایج سامانه برای ارزیابی ریسک در کل گروه های من

سامانه ارزیابی کرونا

سامانه ارزیابی کرونا

لازم به ذکر است استفاده از این سامانه برای افراد بصورت فردی رایگان بوده و در صورت نیاز به استفاده در شرکت یا سازمان خود، میتوانید با ارسال تیکت در داخل سامانه، نسبت به استفاده از سامانه اقدام نمایید. جهت دسترسی به این سامانه میتوانید از اینجا وارد سامانه شوید.

بازتاب این سامانه را میتوانید در سایت خبرگزاری مهر مشاهده فرمایید.